skip to Main Content
Wynajem Księgowego Lub Usługi Księgowej

Wynajem księgowego lub usługi księgowej

Znalezienie, a następnie wynajęcie dobrego księgowego lub usługi księgowej na zlecenie może być trudnym zadaniem. Zatrudnienie księgowego może być szczególnie trudne, jeśli nie potrzebujesz lub nie możesz sobie pozwolić na pracę w pełnym wymiarze godzin. Jeśli jesteś małym przedsiębiorstwem, istnieje prawdopodobieństwo, że księgowość zajmuje tylko kilka godzin w tygodniu, a nawet w miesiącu. Jest również bardzo możliwe, że wszystkie zadania związane z księgowością możesz wykonywać samodzielnie. Moje pytanie brzmi nie tyle, że naprawdę tego chcesz, ale czy może sobie na to pozwolić? Oto krótki przewodnik, aby dowiedzieć się, czy potrzebujesz zatrudnić księgowego na pół etatu i jak sobie z tym poradzić.

Zidentyfikuj Potrzeby:

Potrzebujesz księgowego? Pierwsze pytanie: czy rzeczywiście lubisz prowadzić księgowość, czy się jej boisz? Osobiście mogę to odnieść do zadań związanych z naprawą domu. Czy mogę je wykonać? Oczywiście, niektóre z nich. Lubię naprawiać dom? W zdecydowanej większości nie. Czy są inne rzeczy, w których jestem lepszy, niż wolałbym to robić? Tak, na razie łowisz na muchy. Jeśli nie lubisz obsługi księgowości znajdź profesjonalistę, który to robi. Pytanie drugie: Czy prowadzenie księgowości powstrzymuje Cię przed kontynuowaniem działalności? Czy nie wykonujesz już zadań biznesowych, które lubisz i w których dobrze się czujesz? Jeśli odpowiedziałbyś tak, zapytałbym: czy naprawdę możesz sobie pozwolić na to, aby nie zlecać księgowości zewnętrznej firmie?

Zazwyczaj czas właściciela firmy jest znacznie bardziej cenny, jeśli spędza się go na prowadzeniu firmy, a nie marnując go na zadania administracyjne, takie jak księgowość.

Na przykład, jeśli płacisz za swoje usługi od 100 do 200 zł za godzinę, powinieneś skupić się na sprzedaży i przekazaniu księgowości na zewnątrz.

Znajdź księgowego lub firmę księgową:

Byłbym zaskoczony zatrudnianiem księgowego, zwłaszcza w niepełnym wymiarze godzin. Potrafię sobie wyobrazić, jak się duszę w biurze, myśląc „ten facet lepiej zrobi na mnie wrażenie i powie wszystkie właściwe rzeczy”. Myślę o tym, jeśli zatrudnisz kogoś do obsługi księgowości, przekazujesz kilka bardzo wrażliwych informacji. Lepiej znaleźć kogoś, komu ufasz, że jest to osoba ciesząca się dobrą reputacją. Gdybym to chciał zrobić, na pewno zacznę od zapytania moich zaufanych współpracowników w mojej sieci biznesowej, z których usług korzystają do celów prowadzenia księgowości. Kiedy potrzebuję czegoś, zawsze zaczynam od zwrócenia się do kogoś, komu ufam, o referencje. Rozglądałbym się również za kilkoma usługami księgowymi, które specjalizują się w Twojej branży lub wielkości firmy.

Wywiad i wynajem księgowego:

Więc zidentyfikowałeś, że potrzebujesz lub chcesz zlecić prowadzenie księgowości na zewnątrz. Znaleźli Państwo kilku dobrych potencjalnych kandydatów na rozmowę kwalifikacyjną. W jaki sposób decydujesz, kogo zatrudnić? Spróbowałbym zadać wszelkie właściwe pytania. Gdybym zatrudniał kogoś na niepełny etat, zapytałbym dlaczego praca na niepełny etat byłaby dla niego odpowiednia. Masz pytania dotyczące bezpieczeństwa swoich informacji finansowych? Martwisz się, że dasz nowemu księgowemu dostęp do swojego życia finansowego? Powinieneś być. Chciałbym zapytać, w jaki sposób planują oni zapewnić bezpieczeństwo Państwa informacji. Skąd wiesz, że Twój księgowy nie okradnie Cię? Zadaj trudne pytania, które Cię naprawdę niepokoją. I na koniec zapytaj ich o coś na swój temat poza światem biznesu. Wolę pracować z ludźmi o podobnych zainteresowaniach i stylu życia, lub przynajmniej z ludźmi którzy mają życie pozazawodowe.

Czy kiedykolwiek myślałeś o zlecaniu na zewnątrz części działalności? Jakie masz obawy?


Jeśli myślisz o zleceniu komuś prowadzenia ksiąg rachunkowych i masz jakieś obawy, skontaktuj się z nami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top