skip to Main Content
Idealny Zespół Ds. Księgowości

Idealny Zespół ds. Księgowości

Wiele małych firm nie może sobie pozwolić na zatrudnienie księgowego na pełen etat, więc decydują się na outsourcing swoich potrzeb w zakresie księgowości. Niektóre firmy mają świetny zespół, a inne nie. Moja sugestia dotycząca doskonałego zespołu księgowości małych firm zewnętrznych składa się z dwóch obowiązkowych członków i jednego opcjonalnego członka. Obowiązkowymi członkami zespołu są księgowy i doradca podatkowy, opcjonalnym członkiem jest asystent administracyjny.

Księgowość lub usługi księgowe

Twój księgowy będzie kluczowym członkiem zespołu księgowego, któremu zlecasz usługi na zewnątrz. Chcesz kogoś, kto rozumie Twój biznes i będzie głównym partnerem w osiąganiu celów biznesowych. Powinni oni rozumieć branżę, w której działają. Powinni oni również zrozumieć cele biznesowe, tak aby mogli opracować zindywidualizowany system księgowy, który pozwala łatwo wyodrębnić informacje potrzebne do podejmowania ważnych decyzji biznesowych. Potrzebujesz również, aby zrozumieli, jakiego poziomu zaangażowania potrzebujesz i oczekujesz od nich. Wszystko to potrzebujesz od księgowego za rozsądną cenę, aby dopasować to do budżetu. Nie masz tu łatwego zadania, więc mądrze się zdecyduj. Znalezienie dobrego księgowego, który będzie pasował do Twoich potrzeb może być dużym wyzwaniem.

Potrzebujesz kogoś każdego dnia, raz w tygodniu, raz w miesiącu lub raz na kwartał?

Zatrudnienie odpowiedniego księgowego może być trudnym zadaniem, dlatego stworzyliśmy dla Ciebie przewodnik.

Doradca podatkowy

Twój doradca podatkowy jest również istotną częścią Twojego zespołu księgowego. Możesz zapytać: „Czy naprawdę potrzebuję doradcy podatkowego i księgowego? Moja odpowiedź brzmi stanowczo „tak”. Dlaczego? Nie chcesz płacić doradcy podatkowemu za prowadzenie księgowości. Chcesz płacić za te zadania niższe stawki księgowości. Płacisz doradcy podatkowemu za dogłębną wiedzę na temat swojej firmy i branży, przygotowanie zeznania podatkowego i udzielenie odpowiedzi na pytania związane z podatkami. Ważne jest, aby Twój doradca podatkowy i księgowy komunikowali się ze sobą w celu upewnienia się, że system księgowy został odpowiednio skonfigurowany, aby doradca podatkowy przygotowywał zeznanie podatkowe.

Asystent administracyjny


Asystenta administracyjnego wymieniam jako opcjonalnego członka zespołu księgowego, ponieważ nie zawsze jest on potrzebny. Jeśli naprawdę potrzebujesz codziennej interakcji z fakturami, rozmowami telefonicznymi itp. i nie masz czasu, aby sobie z tym poradzić, możesz zatrudnić asystenta administracyjnego. Jeśli Twoje konta wymagają uwagi więcej niż 1-2 razy w miesiącu, możesz potrzebować pomocy asystenta administracyjnego w tym procesie. Wiele małych firm nie potrzebuje asystenta administracyjnego, ale widziałem, że są niezwykle cennym elementem tego procesu. Asystent administracyjny może być bardzo cenny dla księgowego, szczególnie pomagając przy rozliczeniach i innych prostych zadaniach.
Jeśli zdecydujesz się na zlecanie księgowości na zewnątrz dla swojej małej firmy, naprawdę uważam, że księgowy i doradca podatkowy są w pełni konieczne. Chociaż wiele firm doradztwa podatkowego oferuje usługi księgowe, zazwyczaj nie są one ani specjalistyczne, ani skoncentrowane. Dlatego zalecamy dwie różne usługi. Twój księgowy lub doradca podatkowy może być w stanie polecić brakujące elementy zaufanemu partnerowi, z którym dobrze współpracują.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top